Zimski pohod na Mrežce

Za januarski izlet smo se odločili, da gremo na Pokljuko na sneg. Z avti smo se odpeljali do planine Zajavornik. Mrzlo in oblačno vreme nas ni spravilo v slabo voljo. Odpravili smo se v smeri Blejske koče. Po dobri uri hoje smo si na planini privoščili malico ter izpolnili planinske dnevnike. Nato smo se podali še na bližnji vrh. Kar pošteno smo se utrudili, saj je bila pot zelo strma. A trud je bil poplačan saj smo dosegli greben, kjer se nam je odprl zelo lep razgled na Triglav. Kmalu smo dosegli tudi naš vrh, Mrežce. Pot nazaj dol je bila zelo zabavna, saj smo se dričali po snegu. Srečali smo tudi kar nekaj pohodnikov. Ko smo prišli nazaj do koče smo pojedli še preostalo malico. Ko smo prišli nazaj do izhodišča, smo si šli ogledat še planino Zajavornik. Posijalo je tudi sonce. Sledila je le še vožnja proti domu, ki so jo nekateri izkoristili za spanje.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja