Sveti Jošt nad Kranjem

Tako kot lani, smo tudi letos izpeljali pustni izlet. Ustrezno našemljeni smo se z vlakom odpeljali do Kranja. Sprva smo hodili po ulicah in mahali avtomobilom, ki so se peljali mimo. Najprej smo zagledali Šmarjetno goro, na vrhu katere je tudi cerkvica. A to ni bil naš cilj. Kmalu pa smo zagledali tudi tega. Sveti Jošt je bil še kar precej oddaljen od nas. Pot je v nadaljevanju potekala po gozdu in mimo travnikov. Srečali smo tudi mnogo pohodnikov, ki so prav tako izkoristili lep sončen dan. Zanimivo je bilo, da nismo srečali niti ene maškare. Na vrhu smo se podprli z malico in s sladkarijami. Vračali smo se deloma po isti poti, le na koncu smo naredili še ovinek okoli Šmarjetne gore. Šli smo tudi mimo skakalnic, kjer je potekala tekma. Ker se nam je zelo mudilo na vlak, si je žal nismo uspeli niti na kratko ogledati. Na postajo smo prispeli tik pred vlakom in vsi smo si oddahnili ker nam je uspelo. Sledila je le še vožnja proti domu, ki pa je minila zelo hitro. Na postaji v Žirovnici so nas že čakali starši. Sedaj pa napad na krofe!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja