Greben Brezniških peči oziroma Rebra

Prvi izlet v novem šolskem letu smo izvedli v soboto, 11. oktobra 2014. Ob osmi uri smo se zbrali v Mostah od koder smo se mimo vodostana povzpeli na vrh grebena Brezniških peči oziroma Rebra. Pot smo nadaljevali po grebenu proti vzhodu. Prvi daljši postanek smo naredili nad Zabreznico, kjer so na novo postavljeni klopci in miza z razgledom na Stol, Završnico, vasi pod Stolom in na Bled. V nadaljevanju poti smo se odločili, da se ne bomo povzpeli na Smokuški vrh in smo se na razpotju pri križu odpravili proti Završnici. Spotoma smo si ogledali še Titovo vas, kjer smo imeli tudi malico. Zadnji del poti smo prehodili mimo Smokuškega mosta in po cesti mimo Žingarice, kjer smo skrenili iz ceste na stransko pot. Ta nas je vodila ob reki Završnici, mimo Zavrh bara in jezera. Sledil je še zadnji vzpon ter pot skozi rov in že smo bili nazaj ob vodostanu. Malo pred 14. uro smo bili že na zbornem mestu, kjer smo počakali starše. Ves čas nas je spremljalo lepo vreme in skoraj poletne temperature. Upamo, da se v takem ali še večjem številu zopet vidimo prihodnji mesec!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja