Mala, Velika Osojnica in Ojstrica (nad Bledom)

Planinci smo se v soboto, 22. 11. 2014, zbrali že ob 6. uri na avtobusni postaji v Žirovnici. Peljali smo se na Bled. Za ogrevanje smo najprej prehodili približno polovico poti okoli jezera, nato pa prečkali cesto in se zapodili v hrib. Sledili smo tablam in markacijam v smeri Male in Velike Osojnice. Najprej smo se povzpeli na prvo. Odprl se nam je lep pogled na jezero, grad in otoček sredi jezera. Po malici smo odšli še na bližnjo Veliko Osojnico, ki pa za razliko od Male, nima razgleda. Ker smo imeli dovolj časa, smo se med potjo navzdol odločili, da gremo še na Ojstrico. Tudi na tem vrhu se nam odprejo čudoviti razgledi na Bled, razkadili pa so se tudi oblaki, tako da smo videli tudi naše kraje s Karavankami v ozadju. Po obveznem slikanju na sto in en način smo se vrnili nazaj do jezera in pot nadaljevali ob njem. Ko smo zaključili tudi krog okoli jezera, smo pojedli še zadnje grižljaje malice ob čakanju na avtobus. Ni minilo dolgo in že smo bili nazaj v domačih krajih.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja