Pa smo šli…

… na tabor, seveda. Starejši planinci smo se zbrali v petek (17. 6. 2016) popoldne pri Smokuškem mostu. Od tam smo  jo mahnili proti Domu pri izviru Završnice. Ko smo prispeli do Doma sta nas oskrbnici že čakali z večerjo. Pripravili sta nam okusno juho in še boljše palačinke. Ker smo imeli še zadosti energije smo se zvečer odpravili še na nočni pohod v bližini Doma. Ko smo prišli nazaj nam je ostalo še ravno toliko časa, da smo si umili zobe in šli spat. Naslednji dan smo vstali, se uredili, pozajtrkovali in se pripravili na turo. Vodniki smo se tokrat odločili, da bomo obiskali skriti kotiček okoliških gora – Svačico. Vreme nam je celo pot dobro služilo, tako da je bilo potrebna kar velika količina sončne kreme, da nas sonce ni preveč zapeklo. Medtem, ko smo se mi vračali nazaj proti Domu, so do Doma prispeli še mlajši planinci. Mi smo imeli kosilo, mlajši pa so že začeli z gradnjo kresa. Žal kresa na koncu nismo zakurili, saj nam je vreme zagodlo s kratko ploho, ki je kres zmočila. A pri peki hrenovk nas nihče in nič ne ustavi, zato smo se znašli drugače, nekaj žerjavice smo dali v star lonec in že smo lahko pekli. Sledil je še obvezni planinski krst, tisti, ki še niso bili krščeni so si izbrali planinsko ime, tisti, ki so pa že bili pa so morali svoje ime ponoviti. Vsak planinec je dobil sedaj že tradicionalno zapestnico in skromno darilce, ki pa je bil letos buff. Otroci so za ta večer pripravili program, ki so ga vodili starejši učenci. Vsaka soba je morala predstaviti eno točko. Večer je hitro minil in se prevesil v noč, otroci so bili utrujeni in so kar hitro pospali. Zadnji dan pa že tradicionalno žičnica in plezanje. Kaj kmalu pa so po nas prišli starši in z velikim veseljem smo jim pripovedovali o vseh dogodivščinah, ki so se nam pripetile v teh dveh, treh dneh.

Vodniki pa vsem želimo lepe, dolegeee in dogodivščin polne počitnice! ☺  

IMG_1565 IMG_1573 IMG_1625 IMG_1646 IMG_1664 IMG_1677 IMG_1691 IMG_1729 IMG_1735 IMG_1757 gps

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja