Vabilo na pohod – Monte Coglians

V soboto, 11. avgusta, organizira PD Žirovnica planinski izlet na najvišji vrh Karnijskih Alp Monte Coglians (2780 m) na meji med Avstrijo in Italijo. Do izhodišča se bomo pripeljali mimo krajev Trbiž, Tolmezzo in Forni Avoltri. Izhodišče poti bo koča Tolazzi, od koder se bomo vzpeli proti prelazu Volayer in po poti Sentiero Spinotti do vrha. Spust bo potekal mimo koče Marinelli.

Pot je zahtevna, vzpon in sestop s postanki trajata približno 9 do 10 ur.

Poleg primerne obutve in oblačil je obvezna oprema čelada, plezalni pas in samovarovalni komplet.

Zbor udeležencev bo pred Elektro Žirovnica bo ob 4. uri. Prevoz bo potekal s kombijem oz. z osebnimi avtomobili.

Prijavite se do petka, 10. 8., na telefon 041 582 115 (Tone) ali 040 241 737 (Boris).

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja