Kolesarski izlet med polji oljne repice, vinogradi in gozdovi

Lendavske gorice in Goričko, 5. in 6. maj 2018

Tokrat smo se namesto na morje odpeljali v Pre(k)morje. Kolesarili smo po okolici Lendave in Lendavskih goric. Obiskali smo Vinarium – razgledni stolp in se nanj tudi povzpeli.
Naslednji dan smo se odpeljali na Goričko proti gradu Grad.
Tam smo se razdelili v dve skupini. Ena je odkolesarila proti tromeji. Tromejnik je geodetska točka na tromeji med Slovenijo, Avstrijo in Madžarsko, ki se nahaja na vrhu manjše vzpetine blizu naselja Tvrdkova v krajinskem parku Goričko. Tja so se povzpeli po gozdni učni poti. Druga skupina je izbrala zahtevnejšo kolesarsko turo. Po Goričkem so se odpeljali proti Madžarski, Avstriji in nazaj, preko mejnega prehoda Kuzma v Slovenijo.
Ob lepem vremenu, odlični hrani – bograč, gibanica – se je prilegel tudi požirek (kozarec) rujne kapljice. Zanimiv izlet je odlično uspel in ga priporočamo vsem, ki se ga tokrat niste uspeli udeležiti. Vabljeni tudi na naslednje naše turno – kolesarske poti.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja