Zaključni izlet na Porezen

Pa smo tudi mladi planinci sklenili letošnje šolsko leto s še zadnjim izletom.V soboto, 21. maja, smo se z vlakom odpeljali do podbrda. Pot nas je najprej vodila ob glavni cesti nato pa smo se po eni izmed mnogih grap povzpeli do gozdne ceste po kateri smo hodili kar nekaj časa. Kmalu smo zagledali naš vrh – Porezen, ki pa je bil še zelo oddaljen. Sledila je malica z najlepšim razgledom na bohinjske gore.Pot nas je nato peljala v gozd po neštetih vlakah in nato višje po lepo speljani poti. Gozda kar ni in ni bilo konec. Ko smo se že vdali v usodo, da bomo zamudili planiran vlak za nazaj smo le prišli iz gozda in zagledali vrh. Tudi zadnjega vzpona kar ni bilo konec. Pa vendarle, vrh smo osvojili in si privoščili daljšo pavzo. Sestopili smo mimo koče na Porezen v smeri Petrovega Vrda, nato pa smo se po gozdni cesti spustili še do Podbrda. V naselju smo odkrili najboljši sladoled kar smo jih kdaj jedli. Sledila je le še pot na železniško kjer smo pojedli še zadnje sladkarije. Vožnja z vlakom je bila zelo prijetna, kar se po tej progi še nismo peljali. Izlet smo zaključili ob večernih urah, utrujeni, opečeni od sonca a navsezadnje zadovoljni z našim današnjim podvigom. V juniju nas čaka še tabor, ki se ga že vsi zelo veselimo.

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja