Z vlakom do Podnarta in peš do cerkvice na Jamniku

V soboto, 14. 2. 2015, smo se planinci zbrali na železniški postaji v Žirovnici. Naš »dress code« je bil seveda dnevu primeren – maškareee. Tako smo primerno našemljeni malo čez osmo uro ujeli vlak ter se odpeljali do Podnarta. Vožnja je trajala dobrih 20 minut. Iz Podnarta smo se odpravili proti Ovsišam in Češnjici. Sprva ob cesti nato pa po gozdu smo kar hitro prispeli do našega prvega postanka, od koder smo že lahko videli cilj – cerkev svetega Primoža in Felicijana na Jamniku. Če smo do sedaj hodili večinoma po ravnem, nas je v nadaljevanju čakal še vzpon. Dobro označena pot nas je vodila po gozdu, kjer nas je kar presenetila velika količina snega. Naredili smo še krajši postanek nato pa nas je pot pripeljala na cesto, ob kateri pa smo hodili le kratek čas. Kmalu smo zavili levo na pot mimo starih kmetij. Po nekaj minutah smo pred sabo že zagledali cerkvico. Ker je močno snežilo in smo bili tudi že lačni smo kar oddrveli proti našemu cilju. Po malici smo se posladkali še z roladicami ter lizikami. Naredili smo še skupinsko fotografijo nato pa odšli nazaj proti dolini. Pot navzdol je bila zelo zabavna, saj smo se kepali in gazili po snegu. Šli smo skozi vas Rovte in nato nazaj proti Češnjici, kjer smo prišli nazaj na pot po kateri smo se vzpeli. Ker smo morali ujeti vlak za domov, se nam je kar pošteno mudilo. S hitrim tempom hoje smo na postajo prišli 10 minut pred prihodom vlaka. Pot nazaj je bila prijetna, saj smo se lahko na toplem odpočili. Misli so nam že odhajale domov na sveže pečene krofe, ki so se po dobrih 15 kilometrov hoje zelo prilegli.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja