Na Mežaklo do oddajnika

V soboto, 28. 3. 2015, se nas je 12 planincev zbralo na avtobusni postaji pred OŠ Žirovnica. Z avtobusom smo se peljali do Jesenic nato pa peš skozi podhod pod železniško progo ter mimo hokejske hale ter nazadnje še skozi en podhod pod avtocesto. Tu smo na ovinku zavili levo v klanec. Markirana pot nas je popeljala na vrh grebena Mežakle. Naredili smo krajši odmor za malico nato pa se podali naprej do oddajnika proti vzhodu. Vseskozi se nam je odpiral lep razgled na mesto Jesenice, ko pa smo prišli do oddajnika smo lahko opazovali Karavanke, od Kepe na zahodu pa vse do Stola in še dlje proti vzhodu. Po fotografiranju smo se nato po isti poti podali nazaj v dolino. Postavili smo tudi nekaj novih možicev, naredili ne malo koles, sklec, prevalov in tudi padcev, zaključili pa z igro limba. Ob 13. uri nas je na postaji pobral avtobus in nas odpeljal nazaj pred šolo, kjer so nas že čakali starši.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja