Iz doline Draga na planini Preval-a in Planinca

Tokrat smo se v soboto (9. 5. 2015) planinci zbrali v Dragi ob 8. uri. Pot nas je najprej vodila čez Luknjo do planine Preval-a. Hodili smo po hudourniški strugi, ki je po lanskoletnih neurjih zelo spremenila svoj izgled. Kmalu nam je postalo pošteno vroče, saj je pot postajala vse stmejša, sonce pa je vse bolj pripekalo. Nato smo prišli do strmih sten, kjer smo si nadeli čelade in vsi brez problemov poplezali po klinih. Pot naprej je potekala po gozdu in je postala še bolj strma, a ne za dolgo saj smo pred sabo že zagledali planino. Med zasluženo malico nam je ponagajal veter in nekaj dežnih kapljic a nas to ni zmotilo. Po fotografiranju smo se po cesti odpravili proti planini Planinca. Vmes smo naleteli tudi na manjše zaplate snega, proti katerim smo se vsi zapodili in se nekajkrat po njih tudi podričali. Na Planinci smo pojedli preostalo malico, nato pa se po cesti odpravili nazaj proti Dragi.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja