Vreme nas ne ustavi

V soboto, 5. 4. 2014, smo se planinci kljub slabemu vremenu zbrali na manjšem parkirišču ob cesti, ki pelje iz Begunj proti Tržiču. Želeli smo osvojiti vrh Dobrče. Namesto pohoda smo se odločili, da v gozdu izdelamo bivak, ki nas bo ščitil pred dežjem. S parkirišča smo se odpravili po poti, ki vodi na Dobrčo. Po približno 20 minutah hoje smo zavili s poti in se podali globlje v gozd. Vodnik nam je razložil kako se izdela bivak, kakšen material se uporablja ter kakšno mesto je primerno za postavljanje bivaka. Skupaj smo izbrali lokacijo našega bivaka in pričeli z zbiranjem vej, ki so služile kot ogrodje samega bivaka. Za streho smo uporabili smrekove veje, za dodatno zaščito pa smo uporabili tudi naše dežnike. Da nam je bilo bolj udobno smo na tla razgrnili prevleko. Po končanem delu smo si zaslužili malico, ki smo jo pojedli kar v bivaku. Sledilo je obvezno slikanje. Ko nas je začelo zebsti smo se odpravili nazaj proti parkirišču. Vseskozi nas je spremljal tudi dež, zato smo bili čisto premočeni. Ampak kljub vsemu, imeli smo se lepo, naučili smo se nekaj novega in se ob tem zabavali. Zaenkrat ostaja Dobrča za nas neosvojena, toda sklenili smo, da se bomo vrnili ob boljšem vremenu.

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja