Sv. Lovrenc in kostanjev piknik

V soboto, 10. 10. 2015, smo se planinci od 3. razreda dalje, zbrali pred OŠ Žirovnica. Ker je bil to naš prvi izlet v tem šolskem letu, smo se podali v domače »hribe«. Izpred šole smo odšli proti Svetemu Lovrencu, cerkvici nad Zabreznico. Tu je bil tudi naš prvi malo daljši postanek. Vsi planinci smo dobili mapce v katere bomo zbirali vtise z izletov. Pravtako smo se seznanili z našim planinskim kodeksom, katerega smo tudi podpisali. Pot nas je nato vodila na vrh Rebra in sicer na Mali vrh, kjer je tudi vpisna knjiga. Tudi tu smo zapisali nekaj vtisov v naš novi planinski dnevnik in seveda zasluženo pojedli malico. Naprej smo šli po vrhu grebena do Gosjaka, kjer pa smo zavili v dolino Završnice. Sledil je hiter spust in pot ob reki do prireditvenega prostora, kjer se je že pekel kostanj. Dobili smo tudi topel čaj. Zabavali smo se na raznorazne načine vse dokler nas niso prišli iskat starši.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja