Poljška planina – 18. november 2023

21 planincev se nas je zbralo ob 8.00 uri na parkirišču v Krpinu. Hitro smo krenili na pot, saj je termometer zjutraj kazal le 0°C. Pot nas je vodila najprej skozi sotesko Blatnice. Opazovali smo posledice, ki jih je za seboj pustila voda. Zavili smo levo in se ob širšem kolovozu povzpeli do prevala Kališča. Iz smernih tabel na drevesu smo lahko razbrali, v katero smer moramo nadaljevati pot. Opazovali smo tudi gozdarje, ki so s traktorjem pogumno vozili v strm breg in žagali podrta drevesa. Naleteli smo na pravi “oviratlon” podrtih dreves. Sledil je še zadnji vzpon in nekaj ravnine in dosegli smo kočo na Poljški planini. Tu smo si privoščili daljšo pavzo za malico in “martinčkanje” na soncu. Za spust smo si izbrali drugo pot. Po cesti smo se spustili do planine Planinca, nato pa po označeni poti do Drage. Ker smo morali naš krog do konca skleniti, smo se po Lambergovi poti vrnili nazaj v Krpin. Ker smo kar hitro hodili in smo bili na izhodišču nekaj minut prej preden so nas prišli iskat starši, sta nas vodnika peljala še na igrala 🙂

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja