»Mama je zob zgubila…«

Tokrat smo se odpravili na hrib, ki ga večina vidi skozi okna sob, kuhinj, dnevnih sob… Tako je, odpravili smo se na Babji zob. Zbrali smo se pred šolo, se razporedili po avtomobilih in že smo se peljali proti Kupljeniku. Parkirali smo na parkirišču v vasi in peš nadaljevali po zelo razgibani poti, najprej proti planini Prihodi, tam je bil čas za sladki postanek, nato pa smo kaj hitro prišli do Babjega zoba. Končno sendviči in topel čaj. Med potjo smo vodniki izvedeli, da ima eden od udeležencev rojstni dan, zato smo mu pripravili presenečenje. Na vrhu smo mu zapeli »Vse najboljše« in razrezali »torto«. Rešili smo naše planinske dnevnike, se po žigosali, se naužili čudovitih razgledov, nastala pa je tudi čisto prava himna Babjega zoba. Pot smo nadaljevali preko planine Ricman nazaj na Kupljenik. Ko smo prišli pred šolo so nas že čakali starši, na hitro smo se poslovili in se dogovorili, da se vidimo na naslednjem, nočnem, izletu.

Himna Babjega zoba: Mama je zob zgubila

Bila je stara gospa, ki ni imela zoba.

Spraševala se je kje ga je izgubila

na koncu je ugotovila, da ga je

na pohodu ‘zgubila.

 

Odločila se je,

da bo na goro šla in ga poiskala.

Iskala ga je in iskala,

ko je našla goro, ki je šele nastala.

 

Zanimalo jo je kaj je to,

in na koncu, ker je bila gora v obliki zoba,

je ugotovila, da je to njen zob.

Vsa vesela je nato domov odšla.

Napisala: K.Č.O.

img_4030   img_4040 img_4072   img_4081 img_4089   img_4092

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja