Galetovec – 25. 3. 2017

Na zadnjo soboto v marcu smo se odpravili na Galetovec. Zbrali smo se pred šolo in se s kombijem in osebnim avtomobilom odpeljali do Bohinjske Bele – izhodišča za naš današnji izlet. Najprej smo se sprehodili skozi vas do znanega plezališča in slapu Iglica. Tam smo se po lestvah povzpeli do večje jase z manjšim naseljem. Od tam smo do vrha sledi markacijam in oznakam za Galetovec. Videli smo tudi tri srne, ki so nas samo na hitro pozdravile in tekle dalje. Pot nas je vodila skozi gozd in mimo več manjših planin. Zadnji del poti nam je izlet popestril tudi sneg. Seveda smo ga morali izkoristiti za kepanje in druge zimske norčije.  Na vrhu Galetovca se nam je odprl prelep razgled na okoliške kraje (tudi domače), da pa je bilo vse skupaj še lepše je posijalo tudi sonce, ki nas je spremljalo celo pot navzdol. Vračali smo se po drugi poti tako, da smo na koncu naredili kar velik krog. Na zadnjem delu poti smo nabrali nekaj rožic za naše mamice za materinski dan, nato pa smo se hitro vrnili do izhodišča in se odpeljali nazaj domov.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja