Talež – 27. januar 2024

V soboto, 27. 1. 2024, smo se ob 7. 30 zbrali na železniški postaji v Žirovnici. Komaj smo čakali, da se pripelje vlak in da se z njim podamo novi pustolovščini na proti. Vožnja z vlakom je hitro minila in že smo bili v Radovljici. V spremstvu prvih sončnih žarkov smo se podali na pot. Odpravili smo se proti Lancovem in od tam naprej proti Taležu. Hodili smo po lahkotno vzpenjajoči se poti, opazovali smo okolico in se razveselili nekaj centimetrov snega, ki je takoj poskrbel za nekaj zimske razposajenosti. Ko smo prispeli na Talež, smo se najprej podprli z okusnimi sendviči, potem pa smo se naužili še prelepih razgledov na domače gore in vasi. V dolino smo se odpravili po drugi poti, ki pa je bila ravno tako kot prva razgibana. Ob Bodeškem mostu smo imeli še zadnji postanek, poiskali smo še tiste najbolj skrite sladkarije in jih razdelili ter pojedli. Ko smo prispeli v Radovljico, smo imeli še nekaj časa do prihoda vlaka, počakali smo ga na prijetnem soncu. V Žirovnico smo prispeli nekaj minut do 14. ure. Vsi polni novih vtisov, smo si bili enotni, da se že veselimo naslednjega izleta.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja