Sankaška koča – 8. december 2023

Tudi tokrat v kar številčni zasedbi, bilo nas je kar 23 planincev, smo se odpravili na naš zadnji izlet v tem koledarskem letu. Že tradicionalno se v decembru podamo na nočni pohod. Zbrali smo se pred osnovno šolo še pri dnevni svetlobi. Krenili smo proti Glenci in se mimo skakalnic povzpnemo do gozdne poti, ki pelje proti našemu cilju. Kar kmalu se je zmračilo in tudi megla se je spustila vse do vasi. Prižgemo lučke in sledimo poti. Za pravo zimsko vzdušje je manjkal samo še sneg. Po uri in pol hoje smo prispeli do Sankaške koče. Po malici smo izžrebali še darila. Še ne veste? Vsak je prinesel darilce, ki ga je doma dobro zavil in z njim presenetil naključno izžrebanega planinca. Ko smo pospravili za seboj smo se po isti poti vrnili nazaj do šole, čeprav smo na trenutke tudi pomislili, da smo zgrešili pot, saj zaradi goste megle nismo videli 5 metrov pred sabo. Točno ob dogovorjeni uri smo prišli na cilj, kjer so nas pričakali starši. Se vidimo prihodnje leto!

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja