Praznik planinske pesmi

 

Planinsko društvo Žirovnicaje 15.septembra 2013 organiziral Praznik planinske pesmi pri Domu pri izviru Završnice. Na srečanju se je predstavilo 7 pevskih zasedb, vsaka zasedba pa je izvajala 3 pesmi, ki so bile tako ali drugače povezane s hribi.

Prireditev je potekala na prostem pred planinskim domom, kljub oblačnemu in vetrovnemu vremenu pa so zbori poželi aplavz sicer maloštevilnih obiskovalcev, še posebej na koncu, ko so vsi skupaj v enem zboru zapeli pesem, ki je popolnoma preglasila veter.

Planinska pesem se je v domu slišala še nekaj časa po končani prireditvi, to pa je tudi bil glavni namen te prireditve.

Pozdrav nastopajočim in obiskovalcem.
Pozdrav nastopajočim in obiskovalcem.
Pevska skupina "Dr. France Prešeren".
Pevska skupina “Dr. France Prešeren”.
Ženski pevski zbor Jasmin
Ženski pevski zbor Jasmin
Ženski pevski zbor Milke Škoberne
Ženski pevski zbor Milke Škoberne
Mešani pevski zbor Lipnica
Mešani pevski zbor Lipnica
Obrtniški pevski zbor
Obrtniški pevski zbor
Pevska skupina Sosedje
Pevska skupina Sosedje
Mešani pevski zbor Anton Tomaž Linhart
Mešani pevski zbor Anton Tomaž Linhart
Vsi pevci skupaj
Vsi pevci skupaj