Izlet po dolini Vrat

V soboto, 7. 11. 2015, se nas je kar 25 planincev zbralo pred OŠ Žirovnica. Ob 8. uri smo se odpeljali proti Mojstrani, v dolino Vrata. Parkirali smo pri slapu Peričnik in se peš odpravili po poti Triglavske Bistrice. Pot je zelo zanimiva saj nas pelje pod galerijami. Naučili smo se tudi veliko novega, saj je ob poti kar nekaj informacijskih tabel. Prepoznali smo tudi večino gor v okolici, še najhitreje pa nam je v oči padel Triglav na katerem se je v soncu bleščal Aljažev stolp. Malico smo si privoščili pri Aljaževem domu nato pa smo se odpravili še do zelo znanega spomenika, pri katerem smo se tudi fotografirali. Izpolnili smo tudi planinske dnevnike. Vračali smo se po cesti in se za zaključek povzpeli še do slapa Peričnik.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja