Ajdna – 7. oktober 2023

Za prvi planinski izlet v novem šolskem letu, smo si izbrali Ajdno. 25 planincev se nas je zbralo ob 8. uri na parkirišču v Završnici. Kar hitro smo krenili v breg, saj nas je že malo zazeblo. Hiter korak in prvi sončni žarki so nas dobro ogreli. Sledili smo poti proti Valvasorjevem domu, katero pa smo v bližini Smolnika zapustili in se po bližnjici povzpeli do ceste. Ob poti smo opazili kar precej jurčkov. Odločimo se, da jih bomo nabrali, ko se bomo vračali (če nas ne bo kdo prehitel). Sledimo cesti do prvih tabel, ki nas usmerijo navzdol proti Ajdni. Najprej spust, potem pa še končni vzpon in že smo na vrhu Ajdne, kjer smo navdušeni nad razgledom vse naokoli. Privoščimo si malico in počitek. Vračamo se po isti poti. Še dobro, saj smo nabrali zvrhano vrečko gob! Hitro smo v Završnici, a čaka nas še vzpon čez Reber in pot do šole, kjer imamo zaključek izleta. Ugotovili smo, da je bilo za ta letni čas, že kar prevroče, še posebno na zadnjem vzponu. Pred šolo nas že čakajo starši tako, da si samo še pomahamo v slovo in se vidimo na naslednjem izletu.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja